הידרו סיסטמס - המדריך השלם להקמת בריכת נוי - חלק 2
     ברוכים הבאים צור חשבון או התחבר              

                  
       סל הקניות (0)     מפה      חיפוש באתר     צור קשר
    צוות הידרו-סיסטמס ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה:  
   03-9073835  
 
 
  חיפוש באתר


התחברות לחבריםהמדריך השלם להקמת בריכת נוי - חלק 2

Back
דף הבית >> מאמרים >> המדריך השלם להקמת בריכת נוי - חלק 2

חלק 2- אגנית מוכנה או יריעה?

בחלק הראשון של המדריך להקמת בריכות נוי דיברנו על הדברים הבסיסיים כמו בחירת מיקום הבריכה, פתרון נגד עלים, נשירה ורקע כללי על עיצוב הגינה. בשלב השני של המדריך נדבר על 2 אופציות להקמת הבריכה למעשה - אגניות מוכנות או יריעות.

אופציה ראשונה: אגנית

אגניות הן בריכות מוכנות עשויות לרוב מפלסטיק מיוחד עמיד ביותר ומגיעות עם אחריות לשנים רבות.
בריכות הדגים המוכנות מגיעות בצורות שונות כגון צורת 8 או בצורות הנדסיות שמתאימות לתוואי השטח שלנו (פינתיות, מרובעות, עגולות וכו'). כמו כן את רוב האגניות ניתן "לקבור" בתוך דקים וליצור לנו פינת חמד בבית.

החברות המוכרות ביותר בתחום בריכות הפלסטיק הם oase ו heissner הגרמניות אך ישנם גם חברות ישראליות שמייצרות אגניות לבריכות נוי ואפילו בדוגמאות של אגמים ישראלים כמו הכינרת.

הטמנת בריכת הנוי באדמה פשוטה ביותר, פשוט הופכים את האגנית (שוקלות לרוב מעט מאוד) מסמנים עם את חפירה או סימון אחר את ההיקף שלה ופשוט חופרים לפי העומק והצורה של האגנית. חשוב לשחק עם הגבהים של האגנית במידה והיא מגיעה בגבהים שונים על מנת להימנע מחללים של אוויר.

דבר נוסף שחשוב ביותר הוא לפלס את האגנית אחרת המים "יברחו" למקום הנמוך ביותר, לכן בזמן הטמנת בריכת הנוי הניחו קרש לרוחב האגנית ועליו פלס חיזרו על המדידה בשלוש מקומות, התחלה אמצע וסוף האגנית על מנת לוודא שהטמנתם את האגנית בצורה מפולסת.
חשוב לדעת: אגניות פלסטיק לבריכות נוי מגיעות לגודל של 1000 ליטר נכון להיום. לכן, מי שמעוניין להקים בריכה גדולה יותר צריך לרכוש יריעה.

אגניות להקמת בריכות נוי

אופציה שניה: יריעות

כיום ישנם שני סוגי יריעות להקמת בריכות נוי PVC ו .EPDM  שני החומרים טובים להקמת בריכה אך יש בניהם שוני.
יריעת ה-PVC: PVC (פוליוולד כלוריד) הינו חומר סינטטי בעל תוחלת חיים ארוכה ואינו נוטה להתפרק. זהו חומר בטוח לשימוש ואינו דליק או רעיל. יריעות הPVC- מגיעות בגדלים שונים. הן קלות יחסית ל יריעות ה-EPDM ולכן קל ונוח לעצב ולאטום איתן בריכות נוי.

בגלל החומר שממנו עשויות יריעות ה-PVC ישנם מגון מצומצם של חומרים שניתן להדביק ולאטום איתם את היריעה, לכן אנו ממליצים להשתמש בחומר זה לבריכות בינוניות וקטנות ובאזורים עם חול רך וללא שורשים על מנת למנוע חדירה ופציעה של היריעה. בנוסף יש צורך להתקין מתחת ליריעת ה-PVC יריעה גיאוטכנית למניעת חדירת שורשים ושמירה על היריעה.

יריעות להקמת בריכות דגים

יריעת ה-EPDM (איתלן פרופילן דיאן מונומר): יריעה זו היא בעלת צפיפות גומי גבוהה ולכן עמידה ביותר כנגד שריטות קרעים וטמפרטורות שונות ומשונות. ליריעת ה-EPDM יש את כל היתרונות שיש ליריעת ה-PVC ועוד.
היתרון הגדול ביותר הוא היכולת להדביק את היריעה (בצורה יחסית פשוטה) ולכן במקרה של "חור" ביריעה ניתן לתקן אותו ללא צורך בהחלפת היריעה. כמו כן ניתן לעצב לחתוך ולהניח סלעים על היריעה ללא חשש.

גם שורשים כמעט ולא יחדרו את יריעת ה-EPDM לכן ישנם מקרים שיריעה גיאוטכנית מיותרת.
לקבלת יעוץ בנוגע לדרך המתאימה לכם ביותר להקים בריכת נוי פנה לשירות הלקוחות שלנו.
 

קישור לסרטון הדגמה:


לייבסיטי - בניית אתרים