מכונות שטיפה - מכונת שטיפה בלחץ הכי טובה? הידרו סיסטמס
     ברוכים הבאים צור חשבון או התחבר              

                  
       סל הקניות (0)     מפה      חיפוש באתר     צור קשר
    צוות הידרו-סיסטמס ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה:  
   03-9073835  
 
 
  חיפוש באתר


התחברות לחברים



דף הבית >> מאמרים >> איך לבחור מכונת שטיפה בלחץ מים?


כיצד לבחור מכונת שטיפה בלחץ מים (גרניק)

 

מכונות שטיפה בלחץ, או בשמן הפופולרי "גרניק", נעשו מאוד נפוצות בשנים האחרונות. בעוד שהן מספקות בין פי 10 לפי 50 יותר כוח ניקוי מצינור גינה, הן צורכות עד כ- 60% פחות מים! למכונות שטיפה בלחץ יש מגוון שימושים מועילים כגון ניקוי דברים מחוץ לבית ובגינה, והן אפילו משמשות כמכשיר קסמים לפתיחת סתימות בצנרת. בשנים האחרונות הן הפכו למכשיר נפוץ לניקוי ציוד ורכבים לאחר פעילויות רוויות בוץ ואבק, כגון טיולים בשטח או ספורט אתגרי למינהו. מאמר זה יערוך לך הכרות עם הסוגים השונים של מכונות שטיפה בלחץ, ויעזור לך לבחור את המוצר המתאים לך.

לצפייה בקטלוג מכונות השיטה בלחץ - ליחצו כאן >>

 

כיצד בנויה ופועלת מכונת שטיפה?

מכונת שטיפה בלחץ מים (גרניק) בנויה ממנוע חשמלי או מנוע בנזין, המפעיל משאבה. משאבה זו שואבת מים ולוחצת את אותם החוצה בכוח רב, דרך דיזה מיוחדת, אל עבר המשטח אותו מנקים. המים מגיעים למכונת השטיפה דרך צינור, כגון צינור גינה המחובר לברז, מתערבבים עם חומר ניקוי המצוי במיכל פנימי, ומותזים החוצה בלחץ רב. לחץ המים והספיקה של המכונה, כלומר כמות המים שהיא מתיזה בכל רגע ורגע, יוצרים ביחד את 'כוח הניקוי' שלה. מכונות שטיפה משתמשות בהרבה פחות מים מאשר בניקוי עם צינור גינה. צינור גינה מוציא בין 25 ל - 50 ליטר בדקה בעוד מכונת שטיפה בלחץ משתמשת בכ - 10 עד 20 ליטר לדקה, חיסכון של כ - 50-60 אחוז בצריכת המים! בקצה של הידית ממנה המים יוצאים בלחץ, ניתן לחבר אביזרים שונים המתאימים לניקוי הרצוי, למשל: אביזר עם מברשת המאפשר ניקוי של מכונית, אביזר המאפשר ניקוי של דקים מעץ וכו'. ישנם חומרי ניקוי שונים למטרות שונות, כגון חומר לניקוי כללי, לניקוי עץ, לניקוי רכבים, לניקוי אבן ועוד. ניתן לקנות גם מכונותקרשר K 4.00 וגם חומרי ניקוי מסוגים שונים בהידרו-סיסטמס.

 

סוגי מכונות שטיפה בלחץ מים

מכונות שטיפה בלחץ מתחלקות למכונות ביתיות ומכונות מקצועיות.

מכונות שטיפה בלחץ לבית - מיועדות לשימוש הצרכן הפרטי/ביתי, לפרוייקטי ניקוי קלים יחסית, ושימוש רצוף קצר יחסית. מחירן של המכונות הביתיות נע בין כ - 600 ש"ח  ועד כמה אלפי שקלים. הן מתאימות לעבודות קלות/בינוניות שאינן לוקחות זמן רב, והיקף עבודה שבועי מצטבר של עד שעות אחדות.

מכונות שטיפה תעשייתיות - הן מכונות עמידות יותר שבנויות לשימוש ממושך יותר ולעומס עבודה שבועי רב יותר. מחירן מתחיל מכארבעת אלפים וחמש מאות שקלים, ויכול אפילו להגיע גם לעשרות אלפי שקלים למכונות תעשייתיות לשימוש אינטנסיבי וכבד. המכונות המקצועיות מתחלקות לשלושה תתי סוגים:
1. חשמליות מים קרים.
2. בנזין מים קרים, שעלותן גבוהה יותר.
3. חשמליות מים חמים, שהן בעלות המחיר הגבוה בקטגוריה.

המכונות החשמליות של מים קרים הן הנפוצות והזולות שבמכונות המקצועיות, ומיועדות לעומסי עבודה בינוניים עד קשים. המכונות בקטגוריה הזאת מגיעות עם מערכות קירור שמן המאפשרות עבודה מאומצת לאורך זמן. חשוב להגדיר בזמן בחירת המכונה את זמן העבודה הרצוף שהמכונה צפויה לעבוד ואת היקף השעות השבועי.

 

דברים שיש לבדוק לפני קניית המכונה

אופי העבודה:  בבחירת מכונת שטיפה בלחץ חשוב לדעת מראש מה אנו צריכים לנקות. האם אנו רוצים לנקות אופניים לאחר רכיבה בוצית בסוף השבוע, או טרקטור עם לכלוך כבד וגריז? אפיון העבודה יהווה מרכיב חשוב בבחירת המכונה המתאימה.

היקף העבודה:  חשוב להגדיר את היקף העבודה ולשים לב לשני דברים:
1. כמה זמן רצוף המכונה צפויה לעבוד עד השלמת המשימה.
2. מה היקף שעות העבודה היומיות/שבועיות שהמכונה צפויה לעבוד.

חיבור לחשמל:  חלק מן המכונות המקצועיות, בעיקר אלו התעשייתיות, הן תלת פאזיות וחשוב מאוד לשים לב לנקודה זו. יש גם מכונות בעלות מנוע בנזין/דיזל המתאימות לעבודה גם במקומות בהם אין חיבור לחשמל כלל.

איכות צינור הלחץ:  אחד הרכיבים שעובד בעומס גבוה במכונת שטיפה בלחץ, הוא הצינור שמוביל את המים מן המשאבה לנקודת ההתזה. צינור זה עומד בלחץ רב. הצינורות הפחות איכותיים עשויים מפלסטיק פשוט. הצינורות האיכותיים יותר עשויים מגומי מחוזק בחוטי מתכת. צינורות  ברמה R1 הם בעלי שכבת חיזוק אחת ומסוגלים לעמוד בלחץ של עד 3000 PSI,. צינורות ברמה R2 הם בעלי שכבת חיזוק כפולה ומסוגלים לעמוד ב- 4500 PSI ואף יותר. סוג הצינור יהיה מוטבע על הצינור עצמו.

מערכת קירור המנוע:  הדגמים היקרים יותר של מכונות השטיפה מכילים מערכת קירור למנוע החשמלי. מנוע שעובד זמן ממושך ואינו מקורר, עלול להשרף. זו הסיבה המרכזית לכך שמכונות שטיפה בלחץ מים מהסדרות הביתיות הפשוטות, אינן בנויות לעבודה ממושכת, ויש להפסיק את העבודה כפעם בפעם על מנת שהמנוע יתקרר מספר דקות. לעומת זאת המכונות התעשייתיות מגיעות עם מערכות קירור שמן ומותאמות לעבודה מאומצת לאורך זמן.
 

 

מכונות ניקוי ביתיות

מכונות ניקוי ביתיות מיועדות כאמור לפרוייקטי ניקוי קלים/בינוניים, בעיקר עבודות של סופי שבוע בסביבת הביתדיזות. הדגמים הפופולריים והאיכותיים הם של חברת קרשר Kärcher הגרמנית, ומאופיינים בצבע צהוב (בתמונה משמאל אקדח ניקוי עם דיזות שונות).

 

קרשר סדרה K2

מכשירים לא יקרים, קומפקטיים ורב שימושיים, קלים במשקל ונוחים למגוון שימושים. מסייעים בסביבת הגינה והבית לפרוייקטים קטנים של נקיון, כגון ניקוי אופניים מלאי בוץ, או דק עץ קטן. גם פתיחת סתימות בצנרת זה משהו שהן יודעות לעשות. מכונות מסדרה זו מנצחות בקלות כל נסיון ניקוי באמצעות דלי וסחבה. דגמים לדוגמה בקטגוריה: K 2.120 , K 2.425.

מאפיינים טכניים עיקריים:
לחץ עבודה: 100-110 בר
ספיקת מים: 340-400 ליטר/שעה
הספק: 1300W-1600W
אורך צינור צינור: 3-6 מטר


קרשר סדרה K3

למכונות מסדרה זו יתרונות רבים ועלות קניה נמוכה. מכונות אלו חזקות, ועמידות לאורך זמן, בין היתר בגלל מערכת קירור מים המקררת את המנוע במים העוברים בתוכן. מכונות אלו ניתנות לפירוק והרכבה מהירים, הן בעלות ניידות טובה, ומתאימות מאוד לפרוייקטי ניקוי בינוניים, כגון ניקוי ליכלוך ובוץ סביב הבית. עם מגוון האביזרים הנילווים המתחברים למכונות אלו, השימוש בהן יכול להיות נוח וקל במיוחד. דגם לדוגמה בקטגוריה: K 3.550.

מאפיינים טכניים עיקריים:
לחץ עבודה: 120 בר
ספיקת מים: 420  ליטר/שעה
הספק: 1800W
אורך צינור צינור: 6 מטר


קרשר סדרה K4

מכונות מסדרה זו מבצעות עבודה מעולה בניקוי בינוני עד כבד, בשימוש קבוע. לסדרה זו מנועים חזקים אשר מקורריםקרשר K 5.200 בקירור מים, והן מאופיינות בעמידות רבה יותר לאורך זמן. גם לסדרה זו ניתן לחבר מגוון אביזרים, להתאמה לסוגי ניקיון ומשטחים שונים.
דגם לדוגמה בקטגוריה: K 4.00.

מאפיינים טכניים עיקריים:
לחץ עבודה: 130 בר
ספיקת מים: 440  ליטר/שעה
הספק: 1900W
אורך צינור צינור: 7.5 מטר


קרשר סדרה K5

סדרה K5 היא המצויידת ביותר, בנוסף להיותה מצויידת במנועים מקוררי מים עמידים ומקוררים במיוחד. סדרה 5 מציעה רמה גבוהה של נוחות משתמש, כגון איכסון חכם של אביזרים  נילווים וידיות. מתאימה לניקוי משטחים גדולים יותר ועבודות אינטנסיביות יותר מאשר הסדרות הנמוכות. דגמים לדוגמה בקטגוריה: K 5.200 , K5.600

מאפיינים טכניים עיקריים:
לחץ עבודה: 140 בר
ספיקת מים: 460  ליטר/שעה
הספק: 1800W-2100W
אורך צינור: 7.5-9 מטר


קרשר סדרה K7

סדרה 7 מצטיינת בביצועים מן השורה הראשונה, תכונות רבות, ונוחות הפעלה רבה. המנועים החזקים במיוחד של סדרה 7 והמקוררים במים, מאפשרים לעבוד על משטחים גדולים במיוחד. לחץ המים הגבוה והספיקה מסירים ליכלוך עקשן בקלות רבה יותר מאפשר הסדרות הנמוכות. דגם לדוגמה בקטגוריה: K 7.650.

מאפיינים טכניים עיקריים:
לחץ עבודה: 160 בר
ספיקת מים: 600  ליטר/שעה
הספק: 3000W
אורך צינור: 12 מטר

 


מכונות ניקוי מקצועיות

מכונות ניקוי מקצועיות תעשייתיות מיועדות לפרוייקטי ניקוי כבדים וממושכים. הן בנויות לשימוש יום יומי אינטנסיבי, לכן הן בעלות רכיבים עמידים יותר מהמכונות הביתיות. חלקן בעלות מנוע חשמלי אולם אחרות הן בעלות מנוע בנזין ולעיתים אף סולר. בקטגוריה זו של מכונות תעשייתיות, נוכל גם למצוא מכונות שטיפה המתיזות מים חמים, דבר שהוא יעיל במיוחד לניקוי גריז ושמנים. גם מכונות מים קרים מסוגלות לנקות גריז ושמנים, תוך שימוש בחומרי ניקוי מתאימים המוספים למים. המכונות המקצועיות של חברת קרשר מאופיינות בצבע אפור.


מכונות תעשייתיות חשמליות של מים קרים

דוגמא למכונות שטיפה תעשייתיות במים קרים הן המכונות של קרשר מסדרה HD 6/15  וכן  HD 7/18. מכונות אלו הן בעלות מימדים קומפקטיים, מבנה קשיח ועמיד ויכולת ניוד מעולה. הן בנויות לשימוש אינטנסיבי יום-יומי ומספקות לחץ גבוה לניקוי מקצועי.

מכונות שטיפה בעלות מנוע בנזין ומים קרים

דוגמה למכונת שטיפה המונעת בבנזין היא מכונת שטיפה בלחץ גבוה מדגם HD 1050 של חברת קרשר. השימוש במנוע בנזין מאפשר חופש ממגבלות התנועה שמכתיב הכבל הקיים במכונות השטיפה החשמליות. הדבר גם אומר שמכונה זו מספקת לחץ מאוד גבוה של  250 בר, ולכן גם כוח ניקוי חזק מאוד. הגלגלים הליקופטרהגדולים עם צמיגי האוויר מאפשרים הובלה קלה גם בתנאי שטח קשים.

מכונות שטיפה תעשייתיות של מים חמים

מכונות שטיפה תעשייתיות המתיזות מים חמים יעילות במיוחד לניקוי שמנים וגריז. דוגמה למכונה שכזו המבוססת על חשמל היא דגם HDS 7/16  של חברת קרשר. מכונה זו הן מתיזה מים חמים בלחץ גבוה של עד 160 בר. למכונה זו תאי אחסון שימושיים, מיכלי מים משולבים, אקדח קל, ומנגנון לויסות זרימת המים והלחץ.

 


אביזרים המתחברים למכונות ניקוי בלחץ מים

היצרנים מייצרים היום מגוון רחב מאוד של אביזרים המתאימים לביצוע מטלות שונות. למשל 'הליקופטר' (הנראה בתמונה משמאל) המשמש לניקוי דקים וקירות, צינור מיוחד לפתיחת סתימות, אביזר לניקוי בחול, מברשת מסתובבת לרחיצת מכוניות ועוד. במאמר זה אנו מביאים מספר דוגמאות מצומצם, אך כמובן שיש מגוון רחב של אביזרים נוספים. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולהציע את האביזר המתאים להשלמת העבודה שברצונכם לבצע.

  
חומרי ניקויחומר ניקוי

ישנם חומרי ניקוי רבים ושונים בהם נעשה שימוש במכונות שטיפה. כמה סוגי חומרים לדוגמה הם:
נוזל לניקוי כללי, נוזל ניקוי לרכבים, נוזל לניקוי עץ ודקים, נוזל לניקוי אבן טבעית, ועוד נוזלי ניקוי מסוגים שונים. חשוב להתאים את נוזל הניקוי למשימה אותה רוצים לבצע כדי לקבל תוצאות מיטביות.

 


הצוות המיקצועי של הידרו-סיסטמס ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, ולהדריך אתכם בבחירת הציוד המתאים לכם.



 
 
לייבסיטי - בניית אתרים